9 Kasım 2009 Pazartesi

İzmirli müzisyen Türkiye’nin gururu


Yenigün Gazetesi-7 Kasım 2009

http://www.gazeteyenigun.com.tr/icerik.asp?page=guncel&nID=67386


Genç müzisyen Ersin Faikzade, İngiltere Prensesi Diana hakkındaki yazılarından ve Diana Vakfı hizmetlerinden dolayı Gal Nişanı ile ödüllendirildi.

Uluslararası yardım gönüllüsü, ses sanatçısı ve yazar olan Faikzade genç yaşına karşılık yakaladığı başarılar ve destek verdiği toplumsal kampanyalarla adından söz ettiriyor. Annesinin Multiple Sclerosis hastalığına yakalanmasından sonra kendisini hasta ve yardıma muhtaç insanlara adayan Faikzade, bu amaçla çeşitli hayır kurumları ve dernekler için Türkiye’de bir çok ücretsiz konser vermeye başlamış.

Engellilerle yaşadı

Katıldığı uluslararası insanlık projeleri ile özellikle Down Sendrom, Multiple Sclerosis, Lepra, Kanser ile mücadele eden insanlara yardım etmeyi hedefleyen Faikzade, 2004-2008 yılları arasında İngiltere’de kalarak burada Coleg Ceredigion’da Halkla İlişkiler, Aberystwyth Üniversitesi’nde Kültürler Arası İletişim konularında eğitim aldı.

İngiltere’de çeşitli projelerde gönüllü olarak çalışan Faikzade, engellilerin daha kaliteli yaşamalarını hedefleyen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Plast Lluest Day Service projesine katılarak, bu proje doğrultusunda Galler Bölgesinde 12 ay engellilerle birlikte yaşadı. Prenses Diana’nın insanlara olan sevgi ve yardımlarını kendisine örnek alan Faikzade’ye, Prenses Diana hakkında yazdığı yazılardan ve Diana Vakfı’na yaptığı hizmetlerden dolayı Gal Nişanı verildi.

Diğer yazıları

Faikzade, biyografi, tarih, sağlık ve seyahat üzerine çeşitli yayınlarda yazılarda yayınladı. Yine bu konularda hazırladığı belgeseller ile internet üzerinden bir çok ülkeye ulaşan Ersin Faikzade, Türkiye’de Buca Engelliler Derneği, Multiple Sclerosis Derneği, Cüzzamla Savaş Derneği, Antalya Engel Tanımayanlar Derneği, Türk Eğitim Vakfı ve Anneler Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarında İzmirlilere hizmetlerini sürdürüyor.

2 yorum:

  1. seninle ne kadar gurur duysak azdir guzel insan,gercekten bir cok gence ornek teskil ediyorsun sen.Allah nazarlardan saklasin seni yolun acik olsun,seni seven cok kisilerden biri olarak umarim Dunyada hak ettigin yerde olursun.
    semiha adanir

    YanıtlaSil
  2. Insanlara ilham veren bir kisilik,insanlik icin cok degerli bir sanatci,varligin ile guzellesene gonulleri hayal edebiliyorum,
    hayat sana hep gulsun guzel insan.

    YanıtlaSil

Ben Ersin Faikzade,Göstermis oldugunuz ilgiye sonsuz tesekkurler ediyorum.Saygılarımla.