20 Ocak 2010 Çarşamba

Birleşmiş Milletler Globcal Uluslarası Yardım Örgütü İyi Niyet Elçisi Ersin Faikzade


Ersin Faikzade Birleşmiş Milletler'e bağlı Globcal Uluslarası Yardım Örgütü tarafından Eylül 2009'da İyi Niyet Elçisi seçildi. Sanatı ve yaptığı insanlık projeleriyle bir çok ülkede hayranlık kazanan Ersin Faikzede ile nasıl iyi niyet elçisi seçildiği hakkında röportaj yaptık.

Globcal 87 ülke içinde uluslararası faaliyet gösteren 700 ünlü kişiyi iyi niyet elçisi olarak seçti. Bunlardan birisi de siz oldunuz. Hayranlarınız olarak uluslararası bir kuruluş tarafından iyi niyet elçisi olarak seçilmenizden gurur duyuyoruz.

Ersin : Beni bu görev ile onurlandıran Globcal'e ve beni seven, duaları ile her zaman destekleyen güzel insanlara teşekkür ederim.

Globcal hakkında bize bilgi verebilir misiniz? Birleşmiş Milletler'e mi bağlı çalışıyorlar?

Ersin : Evet Birleşmiş Milletler'in altında çalışan iyi niyet ve diploması kuruluşu. Şu anda 27 ülkede faaliyet gösteriyor. Globcal daha iyi bir dünya yaratmak için insanları yardım projelerine yönlendirmeyi amaçlıyor. Sloganları Think 'Internet'ional yani Uluslararası Düşün.

Bir çok ülkede çok sayıda hayranınız olduğunuzu biliyoruz. Peki Globcal sizi nasıl bulmuş?

Ersin : Uluslararası düzeyde yaptığım projeler, insanlık çalışmaları ve katıldığım konserler internet aracılığıyla tüm dünyaya yayıldı. Dünyanın her köşesinden mail ve mektup alıyorum. Globcal'da hayranlarımın internette paylaştığı fotoğraflar ve videolarım aracılığıyla beni bulmuş.

İyi niyet elçisi olarak bundan sonraki projeleriniz nelerdir?

Ersin : Engelliler yararına daha çok konser vermek istiyorum. Ayrıca uluslararası boyutta hastalıkla mücadele eden insanlara moral projelerim olacak. Yaşlılar ve yaşlı bakım evleri üzerine de çalışmalarım başladı.

Sizin iyi niyet elçisi sıfatını layığıyla yerine getireceğinize canı gönülden inanıyoruz. İnsanlık için yaptığınız projelerde ve konserlerde size başarılar diliyoruz. Bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ersin : Ben teşekkür ederim.Goodwill Ambassador ERSIN FAIKZADE-Iyi Niyet Elcisi
Uploaded by walesprincess. - Have a look at more lifestyle videos.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Ben Ersin Faikzade,Göstermis oldugunuz ilgiye sonsuz tesekkurler ediyorum.Saygılarımla.