18 Mayıs 2012 Cuma

ERSIN FAIKZADE IZMIR li Engelli Dostlarının Gönüllerini Fethetti Konserinde

ERSIN FAIKZADE Yine Gönülleri Fethetti İZMİR KONSERİNDE
Sahneye yapmış olduğu gönüllü çalışmalar ve insani projeler neticesinde 2009 yılında 'Dünya İyi Niyet Elçisi' seçilen, engellilerin gönlünde taht kurmuş bir isim olan Ersin Faikzade çıktı. Ersin Faikzade yalnız Türkiye'de degil dünyanın pek cok yerinde adı saygı ile anılan ve Engelliler icin yapmıs oldugu projeler ve sosyal farkındalık yaratan konserleri ile büyük takdir toplamakta.
Dünya ülkelerindeki sevenleri ona farklı lakaplar ile seslenmekte ,Pakistan'da ''Huzurun sesi'', Kanada 'da ''Orta Dogunun insanlıgı ile idolü'' ,Amerika'da ''Türklerin Elmas Cocugu'', İran'da ''Sevginin Sesi''. Seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarıyla dinleyenleri konser boyunca coşturan sanatçı Ersin Faikzade, "Böyle özel bir günde burada sizlerle olmaktan çok mutluyum. Öncelikle başta Belediye Başkanım Ercan Tatı'ya ve organizasyonda emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim" dedi.
Hasan Tahsinler böylesi günde ortaya çıkarlar.. Kimi düşmanın göğsüne sıkar kurşunu.. Kimi yüreklere sevgi tohumunu eker.. 15 Mayıslar İzmir için özeldir.. Ve pek güzeldir, hep birlikte coşkuyu yaşamak.. Önce bulutlar iş başındaydı.. Temizlediler caddeleri, sokakları.. Hazırdı gökyüzünde yıldızlar arz-ı endam etmeye.. Sonrasında O çıktı sahneye.. Gecenin son yıldızı.. En çok parlayan.. En fazla ışık saçandı.. Tek kişi değildi.. Ama herkesin sevgisini içinde taşıyan tek bir yürekti.. Yürekliydi de üstelik.. İnsanların duygularını okşamayı bilendi.. Orkestra elemanlarını bile eğlendirendi.. Onları bile coşturandı.. Herkese nasıl bakması gerektiğini bilen, asla değişmeyendi.. Toplumla bütünleşebilendi.. Sözleri içtendi.. İçinden dökülenlerdi.. Hele de şarkıları.. Bizdendi.. Ersin Faikzade.. 15 Mayıs’ta İzmir’de.. Bizimleydi.. Dün gece İzmir bir başka güzeldi.. Yazar:özcan kıyıcı Ersin Faikzade'nin Muhtesem İzmir Buca Konserden Renkli Kareler
Engelli Hayranı Cansu 'nun sahnenin onune gelip Ersin Faikzade'ye cicek vermesi herkesi cok duygulandırdı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Ben Ersin Faikzade,Göstermis oldugunuz ilgiye sonsuz tesekkurler ediyorum.Saygılarımla.