6 Nisan 2014 Pazar

Dünya İyi Niyet Elcisi Sanatcı ERSIN FAIKZADE PARAGUAY 'da

ERSIN FAIKZADE PARAGUAY DA
Dünya İyi Niyet Elcisi ERSIN FAIKZADE,Orta Latin AMERİKA ülkelerinden Paraguay 'a gitti.

  Paraguay 'da insanlık projesinde görev alan Faikzade,baskent Asuncion da devlet hastanesinde yataga baglı hastalara günlük bakım projelerinde görev aldı.

Her yıl düzenlenen Paraguay Ulusal Muzik Festivalinede onur konugu olarak Ersin Faikzade ,sahneye ünlü sanatcı Maria Lopez tarafından Türkiye nin Elmas Sanatcısı bizlerle diyerek davet edildi. Historie De Un Amor ve Una Calle Me Separa sarkılarını seslendiren sanatcı uzun süre ayakta alkıslandı.

Güclü sesi ve sempatik hareketleri ile festivaldeki binlerce insanlanı büyüledi.
        
           Paraguay halkı nın kullandıgı dil Guarani ve ülke tarım ile gecimini saglamakta sanayisi cok gelismis bir ülke degil.Yer altı kaynakları ve turizm de diger gelir kaynakları arasında.Orta Latin Amerikada gelismemis ülkelerden biri olarak yer alsada halkı sanat ve muzik ile ic ice yasamakta.
          Komsusu Bolivya Brezilya ve Arjantin ,genelde Arjantine göc vermekte.
 Ersin Faikzade Asuncion kentinde yasayan sevenleri ile bir araya geldi.
    Paraguay lı ünlü ressam Gustavo Oliva Ersin Faikzade onuruna evinde büyük bir davet verdi.Sanat cevrelerininde katıldıgı gece de Ersin Faikzade ve Sandra Ortello sarkıları ile geceyi unutulmaz kıldılar.

Eusobio Ayala daki Tropikal ormanlarda yasayan yerli halk ile kalan Faikzade burada tarım ve istihdam projelerinde insanlarla birlikte calıstı.Devlet hastanesinde gönüllü calısmalarda yerli halka yardımlarda bulundu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Ben Ersin Faikzade,Göstermis oldugunuz ilgiye sonsuz tesekkurler ediyorum.Saygılarımla.