8 Haziran 2014 Pazar

ERSİN FAİKZADE -FRANSA PARİS'TE GÖZ KAMAŞTIRDI

Dünya İyi Niyet Elcisi,Diplomatik Sanatcı Ersin Faikzade cıkmıs oldugu Dünya seyahatinde Latin Amerika'dan sonra Fransa'nın Baskenti Paris'e resmi davetli olarak gitti.

   Paris'te özel bir sekilde agırlanan sanatcı icin klasik bir antika arac hazırlandı,1948 model Citroen araba Ersin Faikzade'nin Paris te ikamet ettigi süre zarfında hizmetinde kaldı.

  Dünya capında sürdürdügü sevgi ve yardımlasma cabaları ,projeleri ve konserleri ile pek cok ülkede sevenleri  ve takipcileri bulunan Faikzade , Paris tede sevgi gösterileri ile karsılastı.

 Pek cok seveninin özel davetine katılan Ersin Faikzade ,Versailles sarayı bahcesinde özel bir davette sevenleri ile birlikte oldu.
  Rodin Müzesindede bir davete katılan sanatcı ya Esitlik ve dayanısma madalyası takıldı.Ersin Faikzade şık kostümleri ile ilgi odagı olurken,Modaya düskünlügü bilinen sanatcı icin bir jest yapıldı, İnsanlık dernegi baskanı tarafından kendisi icin Paris in ünlü terzilerine hazırlatılan 18.yüzyıl tarzı bir Pelerin hediye edildi.
 
             Paris'in muhtesem ambiyansı icerisinde göz dolduran Faikzade icin insan hakları dernegi baskanı  Madam Christinne ''Gercek Bir Fransız Asilzadesini andıran,Aristokratik ,yardımsever ve gözkamastırıcı bir genc adam'' diye bahsetti.

         Fransız medyasının onde gelen isimlerinden Darius Kadivar 'a özel bir roportajda veren Ersin Faikzade icin Pariste bulunan sevenlerinin bir araya geldigi özel bir gecede tertip edildi.Gecede muhtesem sesi ile seslendirdigi fransızca eserler cok begenildi.Ve Cd albumunu imzaladı sevenleri icin.Ayrıca Paris te bulunan Roland Garros Uluslararası Tenis turnuvasınada katıldı.
          Prenses Diana'nin 31 Agustos 1997 'de trajik bir kazada yasamını yitirdigi Pont De L'Alma tuneli üzerindeki anıtı ziyaret edip cicek bırakan Faikzade ,duygulu anlar yasadıgı gözlendi.
 Paris'in romantizm,Ask ,Tutku ve Müzik ile dolu ,gercek bir sanatcı icin yasanılması en güzel sehir oldugunu belirten Faikzade ,Paris'ten sonra Cergy,Normandy de ziyaretlerde bulundu. 

Ersin Faikzade'nin Paris'teki renkli görüntülerinden:
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Ben Ersin Faikzade,Göstermis oldugunuz ilgiye sonsuz tesekkurler ediyorum.Saygılarımla.